شما اینجا هستید

ماجراجویی

تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در ۱۰۲۱ روز!
سفر به دور دنیا در ۱۰۲۱ روز عکاسی به نام اوروما تاکه زاوا پس از ده سال عکاسی حرفه ای که دریاها انجام داد، تصمیم به تنوع و تغییر در زندگی خود گرفت. او در سال ۲۰۱۰ سفری در خشکی ها آغاز کرد. وی حدود ۱۰۲۱ روز در سفر بود و عکس های بسیاری را تهیه کرد. تاکه‌زاوا در ابتدای سفر خود فکر می کرد این سفر ۱۸ ماه طول بکشد، اما سفر او ۱۰۲۱ روز طول کشید. وی در طول سفر از حدود ۱۰۳ کشور در چهار قاره دیدن کرد. عکس های تاکه زاوا در مجموعه ای به نام زمین در گالری عکس Foto-Care در منهتن در ماه می به... ادامه مطلب»
نکات غارنوردی | Spelunking غارها همیشه از عجایب جهان هستند که افراد کنجکاو بسیاری را به خود جلب می کنند. اگر ماجراجو هستید یا به زمین شناسی علاقه دارید، قبل از ورود به هر غاری، باید نکات غارنوردی را بدانید. در این مطلب از مجله سرزمین آریایی برای کسانی که علاقه مند به بازدید از غارها و مناطق زیر زمین هستند، نکات غارنوردی را توضیح می دهیم. اگر حتی با خانواده به بازدید از غارهای مشهور ایران سفر می کنید، باز هم بهتر است که بسیاری از این موارد و نکات غارنوردی را بدانید و رعایت کنید... ادامه مطلب»
لوازم مورد نیاز برای کمپینگ یک شبه
لوازم مورد نیاز برای کمپینگ یک شبه برای تمام افرادی که عاشق طبیعت هستند و می خواهند کمپینگ یک شبه در طبیعت را برای اولین بار تجربه کنند، همواره سوال پیش می آید که چه وسایلی بردارند. اگر با فردی اشنا به طبیعت یا راهنمایی ماهر و زبده به درون طبیعت پا می گذارید، می توانید بسیاری از پرسش های خود را از اول بپرسید. با این وجود دانستن اینکه چه وسایلی باید برای کمپینگ یک شبه خود بردارید، جزو بدیهیات بوده و بهتر است که از قبل بدانید چه وسایلی به کارتان می آید. همیشه مطالعه و خواندن و بالا... ادامه مطلب»
چمدان های مناسب برای سفرهای هوایی چه ویژگی دارند؟
چمدان های مناسب برای سفرهای هوایی چمدان استفاده های مختلف و کاربردهای متفاوتی دارد و یکی از الزامات استفاده از آن این است که شما هدف از سفر و میزان اقامتتان و دوری از خانه را مشخص کرده و بدانید تا با توجه به این اطلاعات، چمدانتان و وسایلی را که می خواهید به همراه ببرید را انتخاب نمایید. این قانون در بیشتر اوقات صدق می کند اما درباره ی سفرهای هوایی این قانون کمی فرق می کند. برای سفرهای هوایی شما باید توجه داشته باشید که به طور مثال بسته به نوع و شکل سفرتان، مثلا چمدان چرخدار... ادامه مطلب»
معرفی بهترین کتاب های راهنمای سفر در دنیا
کتاب های راهنمای سفر امروزه با در دسترس شدن سفر هوایی برای همه و راحت تر شدن سفر شمار مسافران و جهانگردان ماجراجو افزایش پیدا کرده است. دیگر با یک بلیط هواپیما می توان در عرض چند ساعت خود را به کشوری در آن سوی اقیانوس ها رساند و دیگر سفر یک آرزوی محال و دست نیافتنی نیست. با افزایش تعداد مسافران نیاز به کتاب های راهنمای سفر بیش از پیش احساس می شود. مسافرانی که برای اولین بار به کشوری سفر می کنند دوست دارند در مورد آن کشور، جاذبه های گردشگری، هتل ها و اقامتگاه ها و … اطلاعات کسب کنند تا... ادامه مطلب»
اگر می خواهید با دوچرخه به کشورهای مختلف سفر کنید، بخوانید!
سفر به خارج کشور با دوچرخه امروزه از گوشه و کنار ایران و در بین دوستانمان، با افراد بسیاری مواجه می شویم که قصد سفر به خارج کشور با دوچرخه را دارند یا به نوعی می خواهند که سایکل توریست شوند. در دنیای امروز و با همه گیر شدن وسیله ای به نام دوچرخه در میان جوانان، این نوع سفر شکل گرفته و پر طرفدار شده است. هر چند تاریخچه سفر با دورچخه به زمان های دور برمی گردد اما در هیچ زمانی به اندازه این دوره، شاهد این همه استقبال از سایکل توریست و سفر به خارج کشور با دوچرخه نبوده ایم. اگر شما هم... ادامه مطلب»
اگر در کوه گم شدیم چه کنیم؟ علامت خطر با سوت
هنگام گم شدن در کوه چه کنیم؟ کوهنوردی یکی از تفریحات جالب و هیجان انگیزی است که افراد زیادی به صورت حرفه ای و عده ای هم به طور تفریحی آن را دنبال می کنند. همانطور که هر فعالیت ورزشی دارای مزایایی می باشد در عین حال معایبی هم دارد که افراد دنبال کننده ی خود را ممکن است دچار کند. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری سرزمین آریایی قصد داریم تا درباره یکی از معایب این کوهنوردی صحبت کنیم که آن گم شدن در کوه می باشد. ممکن است شما زمانی که در حال کوهنوردی هستید حواستان پرت شود از... ادامه مطلب»
ماجرای خوفناک زنی مرده که در تابوت باستانی زنده شد!
ماجرای زنی که در تابوت زنده شد! همان موقع که مارگارت دیکسون در تاریخ دوم سپتامبر ۱۷۲۴ در میدان اصلی شهر ادینبورگ به چوبه دار آویخته شد، همه کسانی که در این میدان شاهد اعدام او بودند، گمان می کردند که دوباره او را زنده خواهند دید! مراسم اعدام او هم مانند دیگر اعدام هایی که در آن دوران رخ می داد، جلوی چشمان همه مردم و مسئولین شهر برگزار شد و هیچ مشکل خاصی هم وجود نداشت. اما پس از مرگ او، تازه ماجراهای عجیب و غریب و ترسناک آغاز شد. ماجراهایی که سرزمین آریایی قصد دارد برایتان تعریف... ادامه مطلب»
شهر شیطان در صربستان
«شهر شیطان»، جایی که تمام مردمش ناگهان سنگ شدند! شهر شیطان در صربستان همه ما داستان های مختلفی در مورد شیطان و شهرهای شیطانی شنیده ایم. اما در کشور صربستان منطقه ای وجود دارد که به «شهر شیطان» شهرت دارد! در این منطقه ستون های سنگی عجیب و غریبی به ردیف کنار یکدیگر قرار گرفته اند که مردم محلی منشاء شکل گیری آن ها را به شیطان نسبت می دهند! وقتی به شهر شیطان می روید با ستون های سنگی عجیب و غریبی مواجه می شوید که به ردیف کنار هم قرار گرفته اند و تصویری ترسناک به وجود آورده اند. با سرزمین... ادامه مطلب»
شهر مردگان مصر
در این شهر آرام قدم بردارید، ساکنین آن همگی مردگان هستند! شهر مردگان مصر اصولا اسم شهر مردگان که برده می شود همه ذهنشان به سمت قسمتی از هر شهر می رود که مردگان را در آن دفن می کنند و به خاطر بزرگی و پهناوریش به آن گاهی شهر مردگان نیز می گویند. اما امروز می خواهیم از یک شهر مردگان مصری با شما سخن بگوییم که گویا واقعا برای خود شهری با حکمرانی و سکونت مردگان مومیایی شده بوده است. اصولا آن قدر درباره ی مومیایی ها و تابوت های پر رمز و راز در مصر کشف شده شنیدیم و هر کدام هم... ادامه مطلب»
تصاویر جالبی از عشایر کشورهای مختلف
پراکندگی عشایر کشورهای مختلف در آسیا و جهان مجله سرزمین آریایی این بار برای شما عکس هایی از عشایر کشورهای مختلف جهان را جمع آوری کرده است. همانند ایران، در تمام دنیا، مانند صحرای صاحارا، قرقیزستان، افغانستان، تبت، نپال، هند و چین هنوز می توانید قبایلی از عشایر کشورهای مختلف را پیدا کنید. مردم عشایر، مردمی هستند که از یک مکان به مکانی دیگر کوچ و حرکت کرده و زندگی شان را از طریق دامپروری می گذرانند. بهترین نمونه های شناخته شده عشایر جهان کولی ها، عشایری از رومی ها، سینتی و... ادامه مطلب»
محل زندگی واقعی دزدان دریایی کشف شد! + تصویر
جزایر دزدان دریایی از قرن هفدهم تا نوزدهم میلادی بیشتر دریاها در تسخیر دزدان دریایی بود. آن ها با کشتی های بزرگ خود در آب های آزاد دنیا پرسه می زدند تا سوژه مناسب خود برای غارت را پیدا کنند. دزدان دریایی همچنین تلاش می کردند تا تا در نقاط مختلف دنیا پایگاه های ثابتی برای خود مهیا کنند. در این مطلب چند مورد از جزایری را که این افراد در آن حکومت می کردند، معرفی می کنیم. به این جزایر دزدان دریایی در اصطلاح بهشت دزدان دریایی می گویند. بندر رویال | Port Royal بخشی از اولین قسمت... ادامه مطلب»
باورش سخت است اما کوتوله ها حاکم این شهر بودند! + تصویر
دهکده های سینه کش باندیاگارا در مرکز کشور مالی، حدود ۹۰ کیلومتری شرق منطقه مپتی (Mopti)، صخره سنگی بسیار مرتفعی وجود دارد که در بالای آن یک دشت زیبا گسترده شده است. این صخره اعجاب انگیز “سینه کش باندیاگارا” (Bandiagara Escarpment) نام دارد و ۱۵۰ کیلومتر در این منطقه کشیده شده است! منظره این صخره و برخی از روستاهای اطرافش آن قدر زیباست که یونسکو نام “چشم انداز برجسته صخره ای و دشت شنی، به همراه معماری زیبا” را بر آن گذاشته است. با سرزمین آریایی همراه شوید تا شما را با دهکده های سینه کش... ادامه مطلب»
در این جاده ۱۰۰۰ مترسک مخوف به استقبال تان می آیند!
هزار مترسک در مزرعه ای در فنلاند مسافرانی که راهی فنلاند می شوند در یکی از جاده های شمال شرقی این کشور به منظره ای عجیب و البته ترسناک برخورد می کنند. درست در نزدیکی جاده، مزرعه ای هست با هزاران مترسک! البته نه آن مترسک هایی که ما می شناسیم این ها در واقع تندیس هایی با لباس های رنگارنگ هستند که ظاهری شبیه مترسک دارند و ساکت و آرام در کنار هم قرار گرفته اند، انگار که در حال خوش آمد گویی به مسافران عبوری از جاده هستند. فکر می کنید چرا این تعداد مترسک در یک مزرعه هست؟ با سرزمین آریایی همراه... ادامه مطلب»
مردمی که در خانه های درختی زندگی می کنند!
خانه درختی | Tree House کدام یکی از ما نبوده که رویای کودکی اش این باشد که در یک خانه درختی زندگی کند؟ همه ما تقریبا شده که در ذهنمان خانه های درختی را تصور کرده ایم که دلمان می خواسته در آن برای همیشه بمانیم و در خلوت خودمان زندگی کنیم. درست زمانی که شما در خیالتان این خانه ها را تصور می کنید، معمارانی هستند که در سراسر دنیا چندین خانه درختی ساخته اند که حس سرزندگی و شور و اشتیاق کودکی را به شما برمی گردانند. این خانه ها به دلایل مختلفی ساخته شده اند: تلاش برای زندگی در طبیعت بدون تخریب... ادامه مطلب»

صفحه‌ها