دفتر اسپانیا : 34651642171+ آقای رحمانخواه
دفتر تهران: 02188056656 – 02188480999
واتساپ:  09367777902

دولت اسپانیا در حال‌حاضر قانونی را اجرایی کرده است که به دسته خاصی از افراد اجازه می‌دهد تا به‌راحتی اجازه اقامت بگیرند. طبق این قوانین شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، با خرید املاک و مستغلات تحت برنامه سرمایه‌گذاری ویزای طلایی اجازه اقامت اسپانیا را دریافت خواهند کرد.

راه‌های اخذ اقامت اسپانیا

افراد خارجی در صورت داشتن مبنای قانونی می‌توانند اجازه اقامت کشور اسپانیا را بگیرند و به این کشور مهاجرت کنند. دولت اسپانیا رفتار دوستانه‌ای با مهاجران دارد. اگر متقاضی دلایل معتبر و مستندی برای اقامت داشته باشد، مقامات این درخواست را تایید خواهند کرد. راه‌های اصلی اخذ اقامت اسپانیا عبارتند از:

 • ازدواج
 • تحصیل
 • سرمایه‌گذاری (ویزای طلایی)
 • کار
 • اتحاد خانواده

اجازه اقامت اسپانیا می‌تواند با حق کار یا بدون آن باشد. در هر دو مورد، این سند به مالک این حق را می‌دهد که به‌طور قانونی در این کشور زندگی کند و آزادانه به سراسر کشورهای مشمول منطقه شنگن سفر داشته باشد.

افرادی که دارای مجوز اقامت در اسپانیا هستند، باید در بیشتر ایام سال یعنی حداقل ۱۸۳ روز در سال در این کشور بمانند (البته برای ویزای سرمایه‌گذار طلایی استثناهایی وجود دارد). در غیر این‌صورت، سرویس مهاجرت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که از تمدید اجازه اقامت اسپانیا برای این دسته از افراد خودداری کند.

راه‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اسپانیا

سه گزینه برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد:

 • خرید ملک به قیمت حداقل 500 هزار یورو
 • سرمایه‌گذاری یک میلیون یورویی در اوراق‌قرضه دولتی در اسپانیا
 • سرمایه‌گذاری یک میلیون یورویی در سهام اسپانیا

اقامت اسپانیا با خرید ملک

اجازه اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید املاک و مستغلات راهی مناسب برای افرادی است که قصد دارند اسپانیا را به‌عنوان کشوری برای اقامت دائم خود و خانواده خود تبدیل کنند. این دسته از افراد باید تمام بودجه لازم برای این‌کار را در اختیار داشته باشند.

در اجازه اقامت سرمایه‌گذاری (ویزای سرمایه‌گذار طلایی) برای خرید املاک و مستغلات، باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کرد. هنگام درخواست برای این ویزا، متقاضی باید با ارائه یک یا چند گواهی از اداره ثبت‌اسناد، مالکیت خود را اثبات کند. این گواهی‌ها باید ۹۰ روز قبل از درخواست برای این ویزا صادر شوند.

خرید ملک ارزان‌ترین و محبوب‌ترین گزینه است. در پایان سال گذشته، اسپانیا ۴۶۹۰ ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاری در املاک صادر کرد. اجازه اقامت در اسپانیا برای این روش به مدت ۲ سال صادر می‌شود. پس از آن می‌توان اقامت را به مدت ۳ سال و پس از آن برای ۴ سال دیگر تمدید کرد. در نهایت بعد از گذشت ۱۰ سال این امکان وجود دارد که برای اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست داد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای طلایی

اثبات سرمایه‌گذاری با خرید ملک یکی از مهم‌ترین الزامات برای موفقیت درخواست ارائه شده است. این‌کار از طریق «دفتر املاک» و سند خرید ملک یا املاک (در مورد چندین خرید که مجموعا به 500 هزار یورو می‌رسد) انجام می‌شود.

پس از خرید ملک، باید از یک شرکت اسپانیایی بیمه پزشکی خصوصی بگیرید. ارائه گواهی سابقه کیفری که حاکی از عدم ارتکاب به هر نوع جرم باشد، الزامی خواهد بود. مدارک لازم در این راستا عبارتند از:

 • شناسنامه یا پاسپورت (بالای ۱۸ سال)
 • بیمه درمانی (اسپانیایی دولتی یا خصوصی)
 • گواهی سابقه کیفری
 • اثبات تمکن مالی شخصی و خانوادگی برای مدت اقامت
 • شماره شناسایی خارجی یا NIE

نکات مهم در خصوص خرید ملک در اسپانیا

اول ‌از همه توجه داشته باشید که نمی‌توان از وام مسکن برای تامین مالی خرید استفاده کرد (حداقل برای 500 هزار یورو اول). ضمن آنکه ملک یا خانه باید بدون وام باشد. از طرف دیگر الزامی وجود ندارد که کل مبلغ برای خرید یک ملک باشد.

شما این امکان را دارید تا یک خانه و مثلا یک گاراژ بخرید. تا زمانی که مجموع این دو مبلغ بیشتر از 500 هزار یورو باشد، اقامت اسپانیا دریافت خواهید کرد.

خرید ملک و اقامت در اسپانیا اساسا در هر نوع ملکی مانند مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره امکان‌پذیر است. خرید ملک در این کشور می‌تواند مشارکتی باشد، اما برای اینکه شرکا واجد شرایط دریافت ویزای گلدن شوند، میزان سرمایه‌گذاری هر کدام باید به حدنصاب 500 هزار یورو برسد.

 این گزینه برای خانواده‌های دارای فرزند بالای ۱۸ سال که قصد مهاجرت به اسپانیا برای خرید ملک را دارند بسیار گزینه خوبی خواهد بود.

اخذ تابعیت اسپانیا با خرید ملک

سرمایه‌گذاران پس از پنج سال زندگی در اسپانیا، این امکان را دارند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. تابعیت اسپانیا را می‌توان پس از 10 سال به‌دست آورد. متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید حداقل ۶ ماه در هر سال در این کشور اقامت داشته باشند. هنگامی که متقاضیان اقامت دائم یا شهروندی را دریافت می‌کنند، دیگر نیازی به حفظ سرمایه‌گذاری خود ندارند.

مزایای اقامت در اسپانیا با خرید ملک

این نوع مجوز با هدف اصلی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور اسپانیا ایجاد شده است. ازاین‌رو در مقایسه با بقیه روش‌های اقامت در اسپانیا، طیف گسترده‌ای از مزایا را ارائه می‌دهد:

 • روند درخواست آن کاملا ساده خواهد بود. شما می‌توانید در کمتر از ۲۰ روز کاری پاسخ مثبت دریافت کنید.
 • این اقامت به شما امکان زندگی و کار قانونی در اسپانیا را می‌دهد، زیرا به‌طور ضمنی دارای مجوز کار است.
 • شما این امکان را دارید تا اعضای خانواده خود را در درخواست خود بگنجانید و با آنها به اسپانیا مهاجرت کنید. از طرفی افراد خانواده اقامت خود را به‌سادگی دریافت خواهند کرد؛ زیرا شما به‌عنوان متقاضی اصلی، تمام شرایط را دارید.
 • برخلاف اکثریت ‌قریب‌به‌اتفاق مجوزهای موجود در کشور که یک سال اعتبار دارند، اقامت برای خریداران املاک و مستغلات به مدت سه سال اعطا می‌شود. پس از اتمام این دوره تا زمان حفظ سرمایه‌گذاری خود در اسپانیا می‌توان اقامت خود را تمدید کرد.
 • برای تمدید ویزای طلایی، تنها باید سالی یک‌بار به این کشور سفر کنید. نیازی به اقامت طولانی‌مدت یا مقیم شدن نیست (ضرورتی که برای سایر مجوزهای اقامت اسپانیا لازم است).
 • در نهایت، شما اجازه خواهید داشت آزادانه در منطقه شنگن سفر کنید.

کدام یک از اعضای خانواده مشمول ویزای گلدن اسپانیا هستند؟

اعضای خانواده‌ای که خواهید توانست در ویزای طلایی اسپانیا بگنجانید عبارتند از:

 • همسر
 • کودکان زیر ۱۸ سال
 • ·       فرزندان بالای ۱۸ سال که به دلیل شرایط سلامتی یا روانی وابسته هستند.
 • والدین سالمند وابسته

اگر قصد دارید با خانواده به اسپانیا مهاجرت کنید، نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که فرزندی که در اسپانیا به دنیا می‌آید به‌راحتی دارای پاسپورت اسپانیا خواهد شد و می‌تواند به‌صورت رایگان به تحصیل در این کشور بپردازد.

کدام شهر اسپانیا برای سرمایه‌گذاری در املاک مناسب است؟

باتوجه‌به شرایط و علاقه هر خانواده می‌توان شهرهای مختلفی را برای خرید ملک و اخذ اقامت اسپانیا پیشنهاد داد. به‌عنوان‌مثال، در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا و مادرید، دانشگاه‌های معتبری با رتبه‌های عالی بین‌المللی وجود دارند که برای ادامه تحصیلات عالی بسیار توصیه می‌شوند. به همین ترتیب، اگر عاشق دریا هستید، بارسلونا، والنسیا، آلیکانته و مالاگا مقصد مناسبی خواهند بود.

قیمت ملک در اسپانیا

قیمت املاک مسکونی و تجاری در اسپانیا از ۱۵۰۰ یورو تا بیش از 7 هزار یورو در هر مترمربع متغیر است. قیمت یک آپارتمان ۸۰ متری در شهرهای کوچک‌تر از 120 هزار یورو شروع می‌شود. اگرچه در شهرهای بزرگ‌تر مانند بارسلونا و مادرید قیمت‌ها به 250 هزار یورو به بالا می‌رسد.

به‌صورت کلی میانگین قیمت یک آپارتمان در شهرهایی مانند بارسلونا و مادرید بیش از ۳۸۰۰ یورو در هر مترمربع است. در شهرهای کوچک‌تر مانند والنسیا و مالاگا هزینه خرید ملک بین ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ یورو و در شهرهای بسیار کوچک‌تر می‌تواند حدود ۱۷۰۰ یورو در هر مترمربع باشد.

آیا امکان اجاره ملک خریداری شده در اسپانیا وجود دارد؟

شما خواهید توانست یک یا چند ملک را خریداری کنید و در حین اخذ ویزای طلایی آنها را اجاره دهید. به‌عنوان یک فرصت بزرگ، اغلب اتفاق می‌افتد که متقاضی به‌جای یک خرید، دو مورد را انجام می‌دهد که یکی برای اجاره و دیگری برای سکونت در نظر گرفته می‌شود.

باید اشاره کنیم که خرید ملک تجاری نیز امکان‌پذیر است و با اجاره آن بدون زحمت درآمد قابل‌توجهی برای خود ایجاد می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، یک ملک 500 هزار یورویی می‌تواند اجاره ماهانه‌ای بین ۱۷۰۰ تا ۲۲۰۰ یورو داشته باشد که بسته به نوع ملک تجاری یا مسکونی یا نوع دوره اجاره موقت یا بلندمدت متفاوت خواهد بود.

جمع‌بندی

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب و سریع برای اقامت در اسپانیا خرید ملک با حق کار در اسپانیا هستند. متقاضیان در این روش اجازه اقامت تا پنج سال دریافت خواهند کرد که پس از آن می‌توانند برای شهروندی این کشور اقدام کنند.

منابع

شروع مکالمه در WhatsApp
پشتیبانی یاقوت سرزمین آریایی

سلام.
در خدمت شما هستیم چطور میتونیم کمکتون کنیم؟

پشتیبانی تماس